Červenec

 
13. - 14.7.  cyklovýlet podle Metuje a Úpy, více na:
Z důvodu nepříznivého počasí se výlet překládá na konec srpna 2019.
Termín bude včas oznámen.
 
 
20.7.2019                 
P O Z V Á N K A  na sobotní výlet z Moravského Karlova do Komňátek

Výlet se uskuteční v sobotu 20.července 2019. Sraz účastníků bude na vlakovém nádraží v Žamberku v 6:10 hod. Pojedeme vlakem s přestupem v Letohradu až do Moravského Karlova. Plné jízdné je 68,-kč a slevu z této částky si každý uplatní dle vlastních možností. Z  Moravského Karlova, kam dojedeme v 7:32 hod, půjdeme po silničce až k odbočce na Písařov a dále až do Písařovského sedla. Zde silničku opustíme a vydáme se cyklostezkou po úbočí Hřebínku a kolem hájovny U Třech tabulí až k rozcestí Čečel- silnice. Odtud se vydáme po červené TZ až k rozcestí Bouda. Zde se napojíme na žlutou TZ, která nás po cca 9 km téměř neustálého klesání dovede až k cíli našeho putování, do Komňátek.

Zde naše putování, jehož celková délka je cca 20 km a převýšení cca 370 m , můžeme zakončit v příjemné hospůdce Pod Horou.

Odjezd vlaku z Komňátek je v 15:41 hod. Pojedeme přes Hanušovice, Dolní Lipku, Lichkov a Letohrad. Do Žamberka máme přijet v 17:42 hod. Délka zpáteční cesty vlakem je 61 km a plné jízdné činí 96.-Kč.

Další informace : -trasa vede převážně po značených tvrdých cestách. Na trase není možnost občerstvení, proto jídlo a pití vzít s sebou. Restaurace je až v Komňátkách cca 300 m od železniční zastávky, zde bude pak možnost teplého jídla. Půjdeme trasou, po níž turisté moc nechodí.

Výlet připravil Vláďa Hovorka.

 

 

 
28.7. - 1.8.  Krkonoše 2019, více na:
Nakonec nás bylo pouze 10 turistů, Výlety byly hezké, počasí vynikající na vycházky.
Déšť se nám vyhýbal. Velká spokojenost